Дано: V = 1 дм³ t=21°C р=195 кПа m(O₂)-?​


Ответы на вопрос

Отвечает Лось Михаил.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі вам слід використовувати рівняння стану ідеального газу, яке має вигляд:

PV = nRT

Де:

P - тиск газу (в Паскалях),

V - об'єм газу (в м³),

n - кількість молекул газу (в молях),

R - універсальна газова стала (8.31 Дж/моль·К),

T - абсолютна температура газу (в Кельвінах).

Для розрахунку маси кисню (m(O₂)) вам спочатку потрібно визначити кількість молекул кисню (n). Ви можете знайти n, використовуючи рівняння стану та об'єм:

PV = nRT

n = (PV) / (RT)

Для розрахунку об'єму газу вам слід перевести 1 дм³ в м³, тобто 1 дм³ = 0.001 м³. Також, для використання рівняння стану, температуру необхідно виразити в Кельвінах, тобто T = 21°C + 273.15 K.

Отже, ми маємо:

V = 0.001 м³

T = 21°C + 273.15 K = 294.15 K

P = 195 кПа = 195000 Па

R = 8.31 Дж/моль·К

Тепер можемо розрахувати кількість молекул кисню (n):

n = (PV) / (RT) = (195000 Па * 0.001 м³) / (8.31 Дж/моль·К * 294.15 K) ≈ 8.03 моль

Тепер ми знаємо кількість молекул кисню. Щоб знайти масу кисню, використовуйте масу одного молекули кисню (32 г/моль, оскільки маса атома кисню - 16) та кількість молекул:

m(O₂) = n * маса одного молекули кисню = 8.03 моль * 32 г/моль ≈ 257.44 г

Отже, маса кисню дорівнює приблизно 257.44 грами.

Пояснення: