Помогите плиз Задание: 2)Спортсмен біжить стадіоном. Перший круг він пробіг зі швидкістю 11 км/год,

а другий – зі швидкістю 9 км/год. Обчисліть середню швидкість бігуна протягом двох кругів.

Ответы на вопрос

Отвечает Коробченко Женя.

Відповідь:

9,9 км/год

Пояснення:

перший круг: спортсмен подолав відстань S з швидкістю v₁ за час S/v₁

другий круг: спортсмен подолав відстань S з швидкістю v₂ за час S/v₂

загальна відстань за два круги S+S = 2S
загальний час за два круги S/v₁+S/v₂
за визначенням середньої швидкості:
середня швидкість дорівнює загальна відстань ділена на загальний час
v_сер =  2S / (S/v₁+S/v₂) =  2/ (1/v₁+1/v₂) =  2/ (v₂/(v₁*v₂)+v₁/(v₁*v₂)) =

2/ ((v₂+v₁)/(v₁*v₂)) =  2v₁*v₂/(v₁+v₂) = 2*11*9/(11+9) км/год = 2*99/20 км/год = 9,9 км/год