Визначити прискорення вільного падіння на Місяці, якщо його радіус 1700 км, а маса 7,3*10^22 кг


Ответы на вопрос

Отвечает Шитов Артем.

Дано:

M = 7.3 × 10^22 кг
R = 1700 км = 1700 × 10^3 м
G = 6.67 × 10^(-11) Н × м^2 / кг^2

Знайти: g - ?

Рішення

Формула для знаходження прискорення вільного падіння для любого космічного об'єкта, планети або зірки:

g = G × M / R^2

Підставимо значення:

g = 6.67 × 10^(-11) × 7.3 × 10^22 / (1700 × 10^3)^2 = 1.68 м/с^2

Відповідь: g = 1.68 м/с^2