Мотоциклист первую половину пути ехал со скоростью в n =2 раза большей чем вторую половину пути

если средняя скорость мотоциклиста на всём пути Vcp 60 км ч найди скорость V2 мотоциклиста на второй половине

Ответы на вопрос

Отвечает Пушнов Сергей.

Ответ:

Объяснение:

ля розв'язання цієї задачі необхідно скористатися середньою швидкістю. Загалом, середня швидкість обчислюється за формулою:

Vср = (S1 + S2) / T,

де Vср - середня швидкість, S1 - відстань на першій половині шляху, S2 - відстань на другій половині шляху, T - загальний час подорожі.

За умовою задачі, мотоцикліст подорожував першою половиною шляху зі швидкістю, яка в 2 рази більше, ніж на другій половині. Тому ми можемо позначити швидкість на першій половині шляху як V1, а швидкість на другій половині як V2.

Також, враховуючи, що час на першій половині шляху T1 буде дорівнювати половині загального часу подорожі, а час на другій половині шляху T2 також буде дорівнювати половині загального часу, отримуємо такі вирази:

T1 = T / 2,

T2 = T / 2.

Також, враховуючи, що швидкість V = S / T, можемо записати:

V1 = S1 / (T / 2),

V2 = S2 / (T / 2).

Ми знаємо, що середня швидкість Vср дорівнює 60 км/год, тому можемо записати:

60 = (S1 + S2) / T.

Оскільки S1 = V1 * T1 і S2 = V2 * T2, можемо замінити ці значення та отримати:

60 = (V1 * T1 + V2 * T2) / T.

Позначивши V1 як 2V2 (за умовою), і підставивши значення T1 та T2, отримуємо:

60 = (2V2 * (T / 2) + V2 * (T / 2)) / T.

Спрощуючи вираз, отримаємо:

60 = (V2 * T) / T.

Тепер можемо спростити вираз, видаливши T з обох боків:

60 = V2.

Отже, швидкість на другій половині шляху V2 дорівнює 60 км/год.