Тіло вільно падає з висоти 10 м. без початкової швидкості. За який час тіло пройде 5 –й метр

свого шляху? ( t= 0,107 с)

Ответы на вопрос

Отвечает Кулемин Глеб.
Щоб визначити, за який час тіло пройде певний відстань, ми можемо скористатися формулою для вільного падіння:

h = 0.5 g t^2

де h - висота, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.8 м/с^2 на поверхні Землі) і t - час.

Ми хочемо визначити час, коли тіло пройде 5 метрів від свого вихідного положення. Підставимо ці значення в формулу:

5 = 0.5 9.8 t^2

Розв'яжемо це рівняння для t:

t^2 = 5 / (0.5 * 9.8) t^2 = 1.02 t ≈ √1.02 t ≈ 1.01 сек (до двох значущих цифр) t ≈ 1.01 с

Отже, тіло пройде 5-й метр свого шляху за приблизно 1.01 сек.