Знайти енергію зв'язку Літію 7, 3. Обов'язково з розв'язком!


Ответы на вопрос

Отвечает Шагалов Влад.

Ответ:

Объяснение:

Число протонов

p = 3

Число нейтронов:

n = 7-3 = 4

Масса протона:

mp = 1,00783 а.е.м.

Масса нейтрона:

mₙ= 1,00867 а.е.м.

Масса ядра лития:

mя = 7,01601 а.е.м.

Дефект массы:

Δm = p·mp + n·mₙ - mя

Δm = 3·1,00783 + 4·1,00867 - 7,01601 = 0,04216 а.е.м.

Энергия связи:

Eсв = Δm·c² = 0,04216·931,4 ≈ 39,3 МэВ