Коливальний контур складається із індуктивністю 3*10% Ги та плоСкОгО конденсатора. Визначити

площу пластини конденсатора, ЯКЩО відстань між ними 1мм, діелектрична проникливість середовища 2, а період коливань контура 3*10%с.

Ответы на вопрос

Отвечает Купцов Олег.

Ответ:

Дано: індуктивність L = 3 Гн, ємність C, відстань між пластинами d = 1 мм = 0,001 м, діелектрична проникливість середовища ε = 2, період коливань T = 3 с.

Розв'язок:

Період коливань коливального контуру можна знайти за формулою:

T = 2π√(LC)

Звідси:

C = (1/4π²L)T²

Підставляємо дані:

C = (1/(4π²*3))*3²*10⁻² = 8,84*10⁻⁶ Ф

Щоб знайти площу пластини конденсатора, використаємо формулу ємності плоского конденсатора:

C = εA/d

Звідси:

A = Cd/ε = 8,84*10⁻⁶*0,001/2 = 4,42*10⁻⁹ м²

Відповідь: площа пластини конденсатора дорівнює 4,42*10⁻⁹ м²