Маємо 2 пружини з жорсткістю k1 та k2 знайти коефіцієнт жорсткості системи з двох цих пружин коли

вони з'єднані послідовно та паралельно

Ответы на вопрос

Отвечает Утка Матвей.

Відповідь:

При послідовному з'єднанні загальна жорсткість системи зменшується.                                                                                                       Формула для розрахунку коефіцієнта жорсткості при послідовному  з'єднанні :

1/k = 1/k1 + 1/k2

де k – загальна жорсткість системи, k1, k2, – окремі жорсткості кожного елемента.

Якщо пружини з'єднані паралельно, величина загального коефіцієнта пружності системи буде збільшуватися.                         Формула для розрахунку коефіцієнта жорсткості при паралельному з'єднанні  :

k = k1 + k2

Пояснення: