Перша куля масою 10 кг рухається зі швидкістю 4 м/с, а друга куля масою 4 кг – зі швидкістю 12

м/с. Визначити швидкість куль після їх непружного зіткнення, якщо вони рухалися до удару: 1) назустріч; 2) друга куля наздоганяла першу.

Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Ответ:

Объяснение:

1) Удар назустріч:

Перед ударом перша куля має масу 10 кг і швидкість 4 м/с, а друга куля має масу 4 кг і швидкість -12 м/с (напрямок швидкості змінюється внаслідок удару назустріч).

Застосуємо закон збереження імпульсу:

(маса₁ * швидкість₁) + (маса₂ * швидкість₂) = (маса₁ + маса₂) * швидкість

(10 кг * 4 м/с) + (4 кг * (-12 м/с)) = (10 кг + 4 кг) * швидкість

40 кг*м/с - 48 кг*м/с = 14 кг * швидкість

-8 кг*м/с = 14 кг * швидкість

швидкість = (-8 кг*м/с) / 14 кг

швидкість ≈ -0.57 м/с

Таким чином, після непружного зіткнення швидкість куль становитиме приблизно -0.57 м/с.

2) Друга куля наздоганяла першу:

Перед ударом перша куля має масу 10 кг і швидкість 4 м/с, а друга куля має масу 4 кг і швидкість 12 м/с (обидві кулі рухаються в одному напрямку).

Знову застосуємо закон збереження імпульсу:

(маса₁ * швидкість₁) + (маса₂ * швидкість₂) = (маса₁ + маса₂) * швидкість

(10 кг * 4 м/с) + (4 кг * 12 м/с) = (10 кг + 4 кг) * швидкість

40 кг*м/с + 48 кг*м/с = 14 кг * швидкість

88 кг*м/с = 14 кг * швидкість

швидкість = 88 кг*м/с / 14 кг

швидкість ≈ 6.29 м/с

Таким чином, після непружного зіткнення швидкість куль становитиме приблизно 6.29 м/с.