Мідний стержень довжиною 10 см видовжився до 102 см при збільшені температури від 15С до 31С,

знайти температурний коефіцієнт лінійного розширення​

Ответы на вопрос

Отвечает Остроухов Максим.

Температурний коефіцієнт лінійного розширення (α) можна обчислити за формулою:

α = (ΔL/L₀) / ΔT,

де ΔL - зміна довжини стержня (у нашому випадку 102 см - 10 см = 92 см),

L₀ - початкова довжина стержня (10 см),

ΔT - зміна температури (31С - 15С = 16С).

Підставляючи значення в формулу:

α = (92 см / 10 см) / 16С = 5.75 * 10^(-2) / С.

Отже, температурний коефіцієнт лінійного розширення дорівнює 5.75 * 10^(-2) / С.