на скільки % зміниться довжина залізного стрижня при зміні температури від 14°С до 35°С.

Температурний коефіцієнт лінійного розширення 0,00019​

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Ксюша.

Для вирішення цього завдання використаємо формулу

ΔL = α * L0 * ΔT,

де ΔL - зміна довжини стрижня, α - температурний коефіцієнт лінійного розширення, L0 - початкова довжина стрижня, ΔT - зміна температури.

В даному завданні маємо α = 0,00019, ΔT = 35 - 14 = 21 градус, L0 - невідома нам довжина.

Ми можемо виразити L0 з формули і підставити вже відомі значення:

ΔL = α * L0 * ΔT,

тоді L0 = ΔL / (α * ΔT).

Оскільки нам заданий відсоток зміни довжини, то при використанні значень ΔL та L0 отримаємо відсоток зміни.

Отже, відповідь: відсоток зміни довжини залізного стрижня при зміні температури від 14 ° C до 35 ° C становитиме (ΔL / L0) * 100%.