9. (26) Початковий об'єм спирту в термометрі 0,5 см. При збільшені температури від 10°С до 40°С,

об'єм спирту змінився і став 0,5165 см. Знайти температурний коефiцiєнт об'ємного розширення спирту.​

Ответы на вопрос

Отвечает Стульнев Артём.

Ответ:

0,0011 °С⁻¹

Объяснение:

V₁=V₀*(1+α*T₁)

V₂=V₀*(1+α*T₂)

******************
V₀=V₁/(1+α*T₁) = V₂/(1+α*T₂)

******************

V₁*(1+α*T₂) = V₂*(1+α*T₁)

V₁*α*T₂ - V₂*α*T₁ = V₂ - V₁

α = (V₂ - V₁)/(V₁*T₂ - V₂*T₁) =
= (0,5165-0,5)/(0,5*40-0,5165*10) °С⁻¹ = 0,001112235 °С⁻¹ ~ 0,0011 °С⁻¹