Терміново! Даю 20 балів Задача 6. Закон руху матеріальної точки має вигляд =27−^3, =32−8^2, =0

Побудувати траєкторію руху точки за перші 6 с. Визначити дотичне і нормальне прискорення та радіус кривизни траєкторії в момент часу 1=2c.

Ответы на вопрос

Отвечает Алабердин Антон.

Ответ:

Для побудови траєкторії руху точки, нам потрібно спершу знайти функції координат x(t) і y(t), а потім побудувати графік.

Дані рівняння руху:

x(t) = 27 - t³

y(t) = 32 - 8t²

Побудуємо графік цих функцій для перших 6 секунд:

```plaintext

|

35 +

|

|

| *

25 + *

|

|

|

15 + *

|

5 + *

+------------------

0 2 4 6

```

Таким чином, траєкторія руху точки за перші 6 секунд має такий вигляд.

Тепер знайдемо дотичне і нормальне прискорення в момент часу t=2 секунди (якщо я правильно зрозумів, що t=1 відповідає часу 1 секунда, тобто t=2 відповідає 2 секундам).

Дотичне прискорення a_t можна знайти, взявши другу похідну від x(t) і y(t) по відношенню до t:

a_t = d²x(t)/dt² = -6t

a_t(2) = -6 * 2 = -12 м/с²

a_t = d²y(t)/dt² = -16

a_t(2) = -16 м/с²

Нормальне прискорення a_n можна знайти, використовуючи формулу:

a_n = v²/R

де v - швидкість, R - радіус кривизни.

Швидкість v можна знайти як похідну від руху по часу:

v = sqrt((dx/dt)² + (dy/dt)²)

Знайдемо швидкість в момент t=2 секунди:

v = sqrt((-3t²)² + (-16t)²)

v(2) = sqrt((-3*2²)² + (-16*2)²) = sqrt(144 + 256) = sqrt(400) = 20 м/с

Тепер можемо знайти нормальне прискорення:

a_n = v²/R

a_n(2) = (20 м/с)² / R

-12 м/с² = 400 м²/с² / R

R = 400 м²/с² / 12 м/с² = 33,33 м

Отже, радіус кривизни траєкторії в момент часу t=2 секунди дорівнює приблизно 33,33 метрам.