Вопрос задан 08.10.2023 в 01:16. Предмет Физика. Спрашивает Досаева Нина.

Оптична сила об'єктива фотоапарата 20 дптр. З якої відстані зроблено знімок будинку висотою 10 м,

якщо висота зображення на плівці 20 мм?
0 0
Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Внимание! Ответы на вопросы дают живые люди. Они могут содержать ошибочную информацию, заблуждения, а также ответы могут быть сгенерированы нейросетями. Будьте внимательны. Если вы уверены, что ответ неверный, нажмите кнопку "Пожаловаться" под ответом.
Отвечает Волк Алёна.

h/H = f/d, где

h — высота предмета;

H — высота изображения;

f — расстояние от предмета до линзы;

d — расстояние от линзы до изображения.

По свойству линзы 1/f + 1/d = D, где D = 20 дптр.


h/H = f/d ⇒ d = H*f/h


1/f + h/(H*f) = D


[H + h]/(H*f) = D


f = [H+h]/(D*H) = [0.02+10]/(20*0.02) = 25.05 м

0 0
Отвечает нейросеть ChatGpt. Будьте внимательны, ответы нейросети могут содержать ошибочные или выдуманные данные.

Для розрахунку відстані зробленого знімку використаємо формулу тонкої лінзи, яка пов'язує оптичну силу об'єктива (в діоптрах), висоту об'єкта (h), висоту зображення (h'), та відстань до об'єкта (d):

1f=1d−1d′\frac{1}{f} = \frac{1}{d} - \frac{1}{d'}

Де:

  • ff - оптична сила об'єктива в діоптрах,
  • dd - відстань до об'єкта (шукана величина),
  • d′d' - відстань до зображення,
  • hh - висота об'єкта (в данному випадку висота будинку),
  • h′h' - висота зображення (на плівці).

Виразимо dd через відомі значення:

d=d′1−d′fd = \frac{d'}{1 - \frac{d'}{f}}

Відомі дані:

  • Оптична сила об'єктива (ff) = 20 дптр (діоптри),
  • Висота об'єкта (hh) = 10 м (метри),
  • Висота зображення (h′h') = 20 мм (міліметри), або 0.02 м (переведемо в метри).

Підставимо значення в формулу:

d=0.02 м1−0.02 м20 дптрd = \frac{0.02 \, \text{м}}{1 - \frac{0.02 \, \text{м}}{20 \, \text{дптр}}}

Розрахунок:

d≈0.021−0.0220 мd \approx \frac{0.02}{1 - \frac{0.02}{20}} \, \text{м}

d≈0.021−0.001 мd \approx \frac{0.02}{1 - 0.001} \, \text{м}

d≈0.020.999 мd \approx \frac{0.02}{0.999} \, \text{м}

d≈0.02002 мd \approx 0.02002 \, \text{м}

d≈20.02 мd \approx 20.02 \, \text{м}

Таким чином, знімок будинку був зроблений з відстані приблизно 20.02 метри.

0 0

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос