Відстань між предметом висотою 10см і зображенням 20 см становить 1м Визначити фокусну відстань

збиральної лінзи , оптичну силу, відстань від предмета до лінзи та відстань від зображення до лінзи .побудувати хід променів.срооооочннноооо

Ответы на вопрос

Отвечает Хайруллин Даниль.

Дано: h=10 cм; H=20 cм; f+d=1 м; F - ? D - ? d - ? f - ?

-------------------------------------------------------------------------

1) Г=H/h=f/d=20/10=2 (линейное увеличение)

  f=2d

  f+d=1

-----

  2d+d=1; d=1/3 м; f=2/3 м

2) 1/d + 1/f=1/F

   1/(1/3) + 1/(2/3)=1/F

   3 + 3/2=1/F

   F=2/9 м;  D=9/2=4,5 дптр.