електроскопу надали позитивний заряд, унаслідок чого його маса зменшилася на 9,1*10/-26 кг.

збільшилась чи зменшилась кількість електронів на електро скопі і на скільки (Срочно!!!)

Ответы на вопрос

Отвечает Курмет Айару.

Електроскоп складається зі зарядженої металевої стрижня із зв'язаними з ним електронами. Якщо на електроскоп надати позитивний заряд, то деякі електрони можуть від'єднатися від стрижня і перейти на надійшовший заряд, що призводить до зменшення маси електроскопа.

Оскільки заряд електроскопа є позитивним, то ми можемо припустити, що деякі електрони відірвалися від стрижня і перейшли на надійшовший заряд. За збереженням електричного заряду кількість позитивних зарядів на стрижні електроскопа має залишитися незмінною, тому кількість електронів на стрижні має зменшитися.

За допомогою формули Ейнштейна, яка пов'язує зміну маси зі зміною енергії, ми можемо оцінити кількість електронів, які відійшли від електроскопа:

Δm = ΔE / c^2,

де Δm - зміна маси, ΔE - зміна енергії, c - швидкість світла.

За даними умови, зміна маси електроскопа дорівнює 9,110^-26 кг. Використовуючи значення швидкості світла c = 2,99810^8 м/с, ми можемо обчислити зміну енергії:

ΔE = Δm * c^2 = 9,110^-26 кг * (2,99810^8 м/с)^2 ≈ 8,19*10^-9 Дж.

Ця енергія відповідає енергії, яку має електрон зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Тому ми можемо припустити, що один електрон відірвався від електроскопа.

Отже, кількість електронів на електроскопі зменшилася на 1