2 задачі на 100 балів, допоможіть 1) Період напіврозпаду Карбону-14 дорівнює 5700 років.

Знайдіть, яка частина від початкової кількості елемента залишиться через 28,5 тис. років. 2) Визначте, яке ядро утворюється в результаті 2 α-розпадів і 1 β-розпаду Полонію-218.

Ответы на вопрос

Отвечает Черников Денис.

1) Період напіврозпаду Карбону-14 дорівнює 5700 років. Це означає, що за кожні 5700 років кількість Карбону-14 зменшується вдвічі. Якщо ми хочемо знайти, яка частина від початкової кількості елемента залишиться через 28,5 тис. років, ми повинні знайти, скільки разів кількість Карбону-14 зменшилась за цей час:

28,500 років / 5700 років/період = 5 періодів

Отже, кількість Карбону-14 зменшилась вдвічі 5 разів. Це означає, що залишається 1/2 * 1/2 * 1/2 * 1/2 * 1/2 = 1/32 частини початкової кількості. Тобто, залишок становитиме 1/32 від початкової кількості елемента.


2) Полоній-218 пройшов 2 α-розпади і 1 β-розпад. При альфа-розпаді ядро втрачає 2 протони та 2 нейтрони, тобто його масове число зменшується на 4, а атомний номер на 2. При бета-розпаді нейтрон перетворюється на протон, тому атомний номер збільшується на 1.

Таким чином, після 2 α-розпадів та 1 β-розпаду масове число Полонію-218 зменшиться на 8, а атомний номер зменшиться на 2 та збільшиться на 1. Тому, новоутворене ядро матиме масове число 218 - 8 = 210 та атомний номер 84 - 2 + 1 = 83. Таким чином, новоутворене ядро є Христаликом-210 (символ ядра: 210/83 Bi).

Гарного дня! Якщо виникнуть питання, то пишіть у коментарі.