1. Ядро якого елемента утворилося після β-розпаду атома Актинію (89 Ас 227)? 2. Ядро атома

Бісмуту (83 Ві 205) зазнало 1α-розпад і далі 2 β-розпади. Напишіть послідовні рівняння радіоактивних розпадів. Ядро якого елементу утворилося? 3. Ядро Полонію ( 84Ро 216 ) утворилось після двох послідовних α-розпадів. Із якого ядра воно утворилось? Напишіть рівняння реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Козакова Мария.

Ответ:

1. \frac{227}{90}Th (Торій); 2. \frac{204}{83}Bi (Бісмут); 3. \frac{224}{88}Ra (Радій)

Объяснение:

1. Правило заміщення (α-розпад):

     \frac{A}{Z}X → \frac{4}{2}He + \frac{A-4}{Z-2}Y

2. Правило заміщення (β-розпад):

    \frac{A}{Z}x → \frac{0}{-1}e + \frac{A}{Z+1}Y

*риску між числами не треба писати в зошиті, просто пишеш число і під ним ще одно (по фото розберешся)

                                                 Розв'язання:

1. \frac{227}{89}Ас → \frac{0}{-1}е + \frac{227}{90}Th

2. За умовою ядро атома зазнало спочатку α-розпад, а потім β-розпад:

 1) \frac{208}{83}Bi → \frac{4}{2}Не + \frac{204}{81}Tl

 2) \frac{204}{81}Tl → \frac{0}{-1}е + \frac{204}{82}Pb

 3) \frac{204}{82}Pb → \frac{0}{-1}е + \frac{204}{83}Bi  

3. \frac{224}{88}Ra → 2×(\frac{4}{2}He) + \frac{216}{84}Po