Ядро, рухаючись горизонтально зі швидкістю 20 м/с, розірвалося в польоті на два осколки масами 10

та 5 кг. При цьому легший шматок продовжив прямувати вперед збільшивши швидкість на 10 м/с. Визначте напрямок руху та швидкість важчого осколка.

Ответы на вопрос

Отвечает Серкебаева Айым.
Збереження імпульсу під час розриву ядра означає, що сума імпульсів обох осколків буде рівна імпульсу ядра до розриву.

Імпульс ядра перед розривом:
p = mv = (10 + 5) * 20 = 300 кг * м/с

Після розриву, нехай швидкість важчого осколка v1, а швидкість легшого осколка v2:

Ми знаємо, що v2 = v1 + 10 м/с, оскільки легший осколок отримав додаткову швидкість 10 м/с.

Збереження імпульсу після розриву означає, що:
m1v1 + m2v2 = 300 кг * м/с

Підставляємо відомі значення та вирішуємо рівняння:

(10 кг) v1 + (5 кг) (v1 + 10 м/с) = 300 кг * м/с
розв'язуємо для v1:
15v1 + 50 = 300
15v1 = 250
v1 = 16.67 м/с

Отже, важчий осколок рухається в напрямку, в якому рухалось ядро, зі швидкістю 16.67 м/с.