Якщо на менший поршень гідравлічного преса діє сила 0,064 кН, то на більший поршень площею 3200 см2

передається сила тиску 2,4 кН. Яка площа меншого поршня? (2 бали)

Ответы на вопрос

Отвечает Лиске Дима.

Для вирішення цього завдання використаємо принцип Паскаля, який стверджує, що тиск, застосований на рідину в закритій системі, передається однаково на всі частини цієї системи.

Маємо наступні відомості:

Сила на меншому поршні: F1 = 0,064 кН

Сила тиску на більшому поршні: F2 = 2,4 кН

Площа більшого поршня: A2 = 3200 см^2

Необхідно знайти площу меншого поршня A1.

Використовуючи формулу тиску:

P = F/A

Де P - тиск, F - сила, A - площа.

Таким чином, застосуємо принцип Паскаля, і прирівняємо тиски на меншому та більшому поршнях:

F1/A1 = F2/A2

Підставляємо відомі значення:

0,064 кН/A1 = 2,4 кН/3200 см^2

Для зручності, переведемо всі значення до однієї одиниці виміру. Оскільки площа вимірюється в см^2, то переведемо кН в Н, помноживши на 1000:

0,064 кН = 64 Н

2,4 кН = 2400 Н

Отримуємо:

64 Н/A1 = 2400 Н/3200 см^2

Далі, виразимо A1:

A1 = (64 Н * 3200 см^2) / 2400 Н

Значення Н скасовуються, і отримуємо:

A1 = 85,33 см^2 (з округленням до двох знаків після коми)

Таким чином, площа меншого поршня A1 дорівнює приблизно 85,33 см^2.