Знайти  розподіл струмів і напруг між опорами якщо R1=5 Ом R2=12 Ом,R3=3 Ом, а вольтметр

показує 20В Дано:R1=5ОмR2=12 ОмR3=3 ОмU1=20BНайти: I1, I2, I3,=? U2,U3, =?ПОЖАЛУЙСТА МОГИТЕ МНЕ!!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сергиенко Ивана.

Оскільки опори з'єднані послідовно, то сила струму в кожній опорі однакова і може бути обчислена за формулою:

I = U / R

де U - напруга на опорі, R - опір опори.

За законом Кірхгофа про збереження електричного заряду, загальна сила струму в послідовному з'єднанні опорів дорівнює силі струму в будь-якій опорі:

I1 = I2 = I3

Відповідно, сила струму в кожній опорі може бути обчислена за формулою:

I = U1 / (R1 + R2 + R3) = 20 В / (5 Ом + 12 Ом + 3 Ом) = 1 A

Тепер ми можемо обчислити напругу на кожній опорі:

U2 = I * R2 = 1 A * 12 Ом = 12 В

U3 = I * R3 = 1 A * 3 Ом = 3 В

Отже, розподіл струмів та напруг між опорами в цій електричній ланцюгу складається з наступних величин:

I1 = I2 = I3 = 1 A

U1 = 20 В

U2 = 12 В

U3 = 3 В