СРОЧНО нужно решить 100 балов даю В однорідному магнітному полі з індукцією B = 0,1 Тл

знаходиться коловий виток площею S = 0,01 м 2 , причому, площина витка перпендикулярна до напрямку магнітного поля. Визначити середню ЕРС, що виникає у витку при вимиканні поля на час t = 0,001 с.

Ответы на вопрос

Отвечает Грушецкая Елизавета.

Для визначення середньої ЕРС, що виникає у коловому витку при вимиканні магнітного поля, скористаємося законом Фарадея. Згідно з цим законом, ЕРС, що виникає в провіднику, пропорційна зміні магнітного потоку, що пронизує провідник.

У випадку колового витка, що перпендикулярний до магнітного поля, магнітний потік, що пронизує виток, можна визначити як добуток індукції магнітного поля та площі витка:

Φ = B * S

Для розрахунку середньої ЕРС скористаємося формулою:

EMF = ΔΦ / Δt

де ΔΦ - зміна магнітного потоку, Δt - час, за який вимикається магнітне поле.

За умовою задачі, індукція магнітного поля B = 0,1 Тл, площа витка S = 0,01 м^2. Тоді магнітний потік, що пронизує виток:

Φ = B * S = 0,1 Тл * 0,01 м^2 = 0,001 Вб

Якщо магнітне поле вимикається на час t = 0,001 с, то зміна магнітного потоку:

ΔΦ = -Φ = -0,001 Вб

Тоді середня ЕРС, що виникає в коловому витку при вимиканні магнітного поля:

EMF = ΔΦ / Δt = (-0,001 Вб) / (0,001 с) = -1 В