СРОЧНО БЛАГАЮ 1.Яка сила Ампера діє з боку магнітного поля індукцією 100мТл на провідник зі

струмом довжиною 20 см, що перебуває у цьому полі. Сила струму 5 А. Провідник розташований перпендикулярно до магнітних ліній поля. 2.З боку магнітного поля на провідник завдовжки 80 см, що знаходиться під кутом 30о до магнітних ліній, діє сила Ампера 0,64 Н. Сила струму в провіднику 8 А. Визначте індукцію магнітного поля. 3б. 3. З боку магнітного поля на провідник , що знаходиться під кутом 90о до магнітних ліній, діє сила Ампера 40 мН. Сила струму в провіднику 0,3 А., індукція магнітного поля 1,5 Тл. Знайдіть довжину провідника. 4. Як зміниться сила Ампера, якщо силу струму збільшити в 4 рази? Чому?

Ответы на вопрос

Отвечает Куанышева Жанат.

1) Дано:

B = 100 мТл = 100 / 1000 Тл = 0,1 Тл

I = 5 А

L = 20 см = 0,2 м

α = 90° (бо перпендикулярно)

F - ?

Розв'язання:

F = B * I * L * sin α

F = 0,1 * 5 * 0,2 * sin 90° = 1 Н

Відповідь: 1 Н

2) Дано:

F = 0,64 Н

I = 8 А

L = 80 см = 0,8 м

α = 30°

B - ?

Розв'язання

F = B * I * L * sin α =》 B = F / (I * L * sin α) = 0,64 / (8 * 0,8 * sin 30°) = 0,125 Тл

Відповідь: 0,125 Тл

3) Дано:

F = 40 мН = 40 * 10^(-3) Н

I = 0,3 А

B = 1,5 Тл

α = 90°

L - ?

Розв'язання:

F = B * I * L * sin α =》 L = F / (B * I * sin α) = 40 * 10^(-3) / (1,5 * 0,3 * sin 90°) = 13,33 м

Відповідь: 13,33м

4) Сила Ампера пропорційна силі струму. Тому, якщо силу струму збільшити в 4 рази, то сила Ампера також збільшиться в 4 рази.