1.Скільки часу необхідно пропускати струм силою 2 А через електроліт, щоб покрити кубок 50 г

срібла?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фазбер Аполлинария.

Час, необхідний для покриття кубка 50 г срібла, залежить від кількості заряду, який пройде через електроліт, і від кількості електронів, що необхідні для відкладення одного моля металу.

Молярна маса срібла (Ag) дорівнює 107,87 г/моль, тому щоб покрити 50 г срібла, потрібно 50 г / 107,87 г/моль = 0,463 моль Ag.

Для відкладення одного моля Ag необхідно пропустити 1 фарад електроліту через електрод з відповідним зарядом. За законом Фарадея, кількість електричного заряду, необхідного для відкладення 1 моля металу, дорівнює заряду на 1 молі електронів, тобто 96 485 Кл/моль.

Отже, загальна кількість електричного заряду, необхідного для покриття 0,463 моля Ag, дорівнює:

Q = 0,463 моль × 96 485 Кл/моль = 44 658 Кл.

Час, необхідний для пропускання струму силою 2 А, можна визначити з використанням рівняння:

Q = I × t,

де Q - електричний заряд, I - сила струму, t - час.

Тоді час, необхідний для покриття кубка 50 г срібла струмом силою 2 А, дорівнює:

t = Q / I = 44 658 Кл / 2 А ≈ 22 329 с.

Отже, необхідно пропустити струм силою 2 А через електроліт протягом близько 22 329 секунд або 6 годин і 12 хвилин (1 година = 3600 секунд).