Срочно,пожалуйста, задачи по физике Задача 1 Обчисліть в'язкість крові η при нормальному

гематокриті (з = 45%) якщо в’язкість плазми становить η0 = 2 мПа·с Задача 2 У сонній артерії діаметром 3 см середня лінійна швидкість кровотоку дорівнює 5 мм/с. Яка об’ємна швидкість кровотоку в цій судині?

Ответы на вопрос

Отвечает Кудрявцева Марина.

1. Для обчислення в'язкості крові необхідно врахувати наявність клітин у крові, які впливають на її в'язкість. Одним із підходів є використання моделі Ейнштейна-Остроградського, яка дозволяє виразити в'язкість крові через в'язкість плазми та гематокрит.

За цією моделлю, в'язкість крові обчислюється за формулою:

η = η0 * (1 + 2.5 * (z - 0.45)),

де η0 - в'язкість плазми, z - гематокрит.

Підставляючи дані у формулу, отримуємо:

η = 2 мПа·с * (1 + 2.5 * (0.45 - 0.45)) = 2 мПа·с.

Отже, в'язкість крові при нормальному гематокриті становить 2 мПа·с.

2. Об'ємна швидкість кровотоку визначається як об'єм крові, який протікає через певний переріз судини за одиницю часу. Щоб знайти об'ємну швидкість кровотоку, спочатку треба визначити площу поперечного перерізу артерії:

Площа = π * (діаметр / 2)² = π * (3 см / 2)² ≈ 7,07 см²

Тепер можна знайти об'єм крові, який протікає через цю артерію за одну секунду:

Об'єм = площа * середня лінійна швидкість кровотоку = 7,07 см² * 5 мм/с = 0,707 мл/с

Отже, об'ємна швидкість кровотоку в цій артерії становить близько 0,707 мл/с.