Амплітуда зміни заряду конденсатора в коливальному контурі рівна 10мкКл. Який вигляд має рівняння

зміни сили струму в контурі, якщо ємність конденсатора 10 мкФ, а індуктивність - 0,1 Гн?

Ответы на вопрос

Отвечает Рибак Женя.

Ответ:6.32 мА

Объяснение:
Для коливального контуру з індуктивністю L та ємністю C період коливань обчислюється за формулою:

T = 2π√(LC)

Амплітуда коливань струму може бути знайдена зі співвідношення:

I = (ΔQ/Δt)

де ΔQ - зміна заряду на конденсаторі, а Δt - час зміни заряду.

Амплітуда зміни заряду на конденсаторі може бути виражена як:

ΔQ = CV

де C - ємність конденсатора, V - амплітуда напруги на конденсаторі.

Тоді максимальна амплітуда струму в коливальному контурі може бути обчислена за формулою:

I_max = CωV

де ω = 2π/T - циклічна частота коливань.

За даними задачі, амплітуда зміни заряду на конденсаторі дорівнює 10 мкКл, ємність конденсатора C = 10 мкФ, а індуктивність L = 0,1 Гн.

Тоді, циклічна частота коливань може бути обчислена за формулою:

ω = 2π/√(LC) = 2π/√(10*10^(-6)*0,1) ≈ 632,45 рад/с

Амплітуда напруги на конденсаторі може бути знайдена за формулою:

V = ΔQ/C = 1010^(-6) / 1010^(-6) = 1 В

Тоді максимальна амплітуда струму в коливальному контурі буде:

I_max = CωV = 10*10^(-6)632,451 ≈ 6,32 мА