Насос потужністю 3 кВт качає воду зі свердловини глибиною 10м. Скільки води він відкачає, якщо його

ККД становить 90%?

Ответы на вопрос

Отвечает Лісняк Каміла.

Відповідь:

Щоб визначити об'єм води, який викачає насос за 10 хв, потрібно спочатку визначити кількість енергії, яку витратить насос. Це можна зробити, використовуючи наступну формулу:

E = P * t / η,

де E - енергія (у Дж),

P - потужність насоса (у Вт),

t - час (у с),

η - коефіцієнт корисної дії (або коефіцієнт ККД).

Потужність насоса дорівнює 2 кВт = 2000 Вт. ККД дорівнює 90% = 0,9. Час роботи насоса складає 10 хв = 600 с.

Тоді енергію можна обчислити так:

E = P * t / η = 2000 Вт * 600 с / 0,9 ≈ 1,33 * 10^6 Дж.

Кількість роботи, яку насос виконує, дорівнює роботі проти сили тяжіння, яку виконує насос при викиданні води на поверхню. Робота, яку виконує сила тяжіння при переміщенні води, дорівнює масі води, помноженій на прискорення вільного падіння, і на висоту, на яку воду піднімають. Оскільки насос працює зі свердловини глибиною 45 м, він піднімає воду на висоту 45 м. Тоді:

W = m * g * h,

де W - робота (у Дж),

m - маса води (у кг),

g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с²),

h - висота (у м).

Тому масу води можна обчислити так:

m = W / (g * h) = E / (g * h) = (1,33 * 10^6 Дж) / (9,81 м/с² * 45 м) ≈ 3,07 * 10^3 кг.

Об'єм води, який викачає насос, дорівнює масі води, поділеній на її густину:

V = m / ρ = 3,07 * 10^3 кг

Объяснение:o

Пояснення: