Напруга, подведеное до крапок А и В, рівно 250 В, С1=1,5мкФ, С2=88мкФ, С3=0,98мкФ. Який заряд

накопичений усіма конденсаторами? Чому рівна енергіявсіх конденсаторів?

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинчук Лиза.

Ответ:

Объяснение:

Для визначення заряду, накопиченого усіма конденсаторами, можна скористатися формулою:

Q = C × V,

де Q - заряд, C - ємність, V - напруга.

Знаючи значення ємності для кожного конденсатора (C1, C2, C3) та напругу (V = 250 В), можна обчислити заряд для кожного конденсатора:

Q1 = C1 × V = 1,5 × 10^(-6) Ф × 250 В = 0,375 мКл (міліколомбів)

Q2 = C2 × V = 88 × 10^(-6) Ф × 250 В = 22 мКл (міліколомбів)

Q3 = C3 × V = 0,98 × 10^(-6) Ф × 250 В = 0,245 мКл (міліколомбів)

Для знаходження загального заряду, накопиченого усіма конденсаторами, просто додамо значення зарядів для кожного конденсатора:

Q_загальний = Q1 + Q2 + Q3

           = 0,375 мКл + 22 мКл + 0,245 мКл

           = 22,62 мКл (міліколомбів)

Отже, загальний заряд, накопичений усіма конденсаторами, становить 22,62 мКл (міліколомбів).

Щодо енергії конденсаторів, то вона обчислюється за формулою:

E = (1/2) × C × V^2,

де E - енергія, C - ємність, V - напруга.

Для кожного конденсатора можна обчислити його енергію, використовуючи відповідні значення ємності та напруги:

E1 = (1/2) × C1 × V^2 = (1/2) × 1,5 × 10^(-6) Ф × (250 В)^2

                        = 0,09375 Дж (джоулів)

E2 = (1/2) × C2 × V^2 = (1/2) × 88 × 10^(-6) Ф × (250 В)^2

                        = 2,75 Дж (джоулів)

E3 = (1/2) × C3 × V^2 = (1/2) × 0,98 × 10^(-6) Ф × (250 В)^2

                        = 0,06125 Дж (джоулів)

Загальна енергія всіх конденсаторів

буде рівна сумі їхніх енергій:

E_загальна = E1 + E2 + E3

            = 0,09375 Дж + 2,75 Дж + 0,06125 Дж

            = 2,904 Дж (джоулів)

Отже, загальна енергія всіх конденсаторів становить 2,904 Дж (джоулів).