Маса реактивного набою на установці типу «Град» дорівнює 41,2 кг, а швидкість його вильоту 337

мс. Вважаючи, що порох згорає миттєво, а швидкість витікання продуктів згоряння дорівнює 2 кмс, визнач масу порохового заряду.

Ответы на вопрос

Отвечает Крюковский Артем.

Ответ:

Для визначення маси порохового заряду використаємо закон збереження кількості руху. Загальна кількість руху системи до пострілу дорівнює загальній кількості руху після пострілу.

Загальна кількість руху системи до пострілу:

m₁ * v₁ = (m₁ + m₂) * v₂

де:

m₁ - маса набою,

v₁ - швидкість набою до пострілу,

m₂ - маса порохового заряду,

v₂ - швидкість набою після пострілу.

Відомо:

m₁ = 41,2 кг,

v₁ = 0 м/c (набій спочатку нерухомий),

v₂ = 337 м/c.

Підставимо відомі значення до рівняння:

41,2 * 0 = (41,2 + m₂) * 337

0 = 13918,4 + 337m₂

337m₂ = -13918,4

m₂ = -13918,4 / 337

m₂ ≈ -41,28 кг

Отримали від'ємне значення для маси порохового заряду. Це неможливий результат. Ймовірно, при підрахунку виникла помилка або вихідні дані мають неточності. Рекомендую перевірити обчислення та вихідні дані для отримання правильного результату.