Ракета, що має разом із паливом масу 0,25 кг, злітає вертикально вгору і досягає висоти 180 м. Маса

палива 0,05 кг. Визначити швидкість витікання палива з ракети, вважаючи, що згоряння палива відбувається миттєво.

Ответы на вопрос

Отвечает Романенкова Маша.

Дано:

m = 0,25 кг  

m1 = 0,05 кг

h = 180 м

Знайти:

V1 - ?

Розв'язання:

m2 = m - m1

m2 = 0,25 кг - 0,05 кг = 0,2 кг

За законом збереження імпульсу:

m1 · V1 = m2 · V2

Звідси: V1 = m2 · V2/m1

V2 = √(2gh)  

V2 = √(2 · 10 · 180) = √3600 = 60 м/с

V1 = 0,2 · 60/0,05 = 240 м/c

Відповідь: V1 = 240 м/с