ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ВІДПОВІДЬ!!! Коливальний контур складається з котушки, індуктивність якої 0,2

мГн, та двох однакових конденсаторів ємністю 4 мкФ кожен, з'єднаних послідовно. Визначити період вільних коливань у контурі та напругу на конденсаторах, якщо сила струму в контурі 0,1 А?

Ответы на вопрос

Отвечает Тинтунен Георгий.

При последовательном соединении конденсаторов :

C = C1*C2/(C1+C2) = 4*4/(4+4) = 2 мкФ = 2*10⁻⁶ Ф

Индуктивность:

L = 0,2 мГн = 0,2*10⁻³ Гн

Период колебаний:

T = 2π*√ (L*C) = 2π*√ (0,2*10⁻³*2*10⁻⁶) = 0,126*10⁻³ с

Циклическая частота:

ω = 2π/T = 1/√ (0,2*10⁻³*2*10⁻⁶) = 50 000 рад/с = 50*10³ рад/с

Сопротивление катушки:

XL = ω*L = 50*10³*0,2*10⁻³ = 10 Ом

Сопротивление батареи:

Хс = 1 / (ω*С) = 1 / (50*10³*2*10⁻⁶) = 10 Ом

Напряжение на батарее:

Uc = I*Xc = 0,1*10 = 1 В

U1 = U2 = Uc/2 = 0,5 В