На відстані 15 см від двоопуклої лінзи, оптична сила якої дорівнює 10 дптр, поставлений,

перпендикулярно до оптичної осі предмет висотою 2 см. Знайти положення і висоту зображення. ЛЮДИ ДАЮ 75 БАЛЛОВ. ПОБЫСТРЕЕ

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:

ДАНО :D= 5 дптр , d= 60см = 0,6 м

НАЙТИ : f , Г

РЕШЕНИЕ :

формула тонкой линзы 1/ d + 1/ f = D

1/ 0,6 + 1/ f = 5

1,67 + 1/f =5

1/f= 5- 1,67

1/ f= 3,33

f= 1/ 3,33=0,3 м

изображение будет на расстоянии 0,3 м

увеличение Г = f / d= 0,3 / 0,6=0,5 = 1/2

те изображение уменьшенное в 2 раза