Oblicz energię kinetyczną samochodu o masie 1260 kg poruszającego się ze stałą prędkością 6

[km/h.]

Ответы на вопрос

Отвечает Исаенко Иван.

Ответ:

Объяснение:

v=6 км/ч = 6/3,6 м/с = 10/6 м/с

Eк=mv²/2=1260*(10/6)^2/2 Дж = 1750 Дж = 1,75 кДж