Визначити ККД атомної електростанції, потужність якої 6 МВт, якщо протягом доби в реакторі

використовується 35 г Урану -235? Під час поділу одного ядра Урану виділяється енергія 200 МеВ. ( 1 еВ = 1,6· 10^-19).​

Ответы на вопрос

Отвечает Моторин Михаил.

m=35 г

P=6 МВт

E₀=200 МеВ

t=24 год

η - ?

η=Aк/Aз

Aк=P*t

Aз=N*E₀

N/Na=m/M

M=235 г/моль

N=Na*m/M

Aз=mE₀Na/M

η=(Pt)/(mE₀Na/M)=(PtM)/(mE₀Na)

η=(6*10³*24*3600*235)/(35*200*1,6· 10^-19 * 6,022*10^23)=121*10^6/(67 446,4*10^4)=0,1794

Відповідь: 18%