До кінців кола, що складається з послідовно ввімкнених термiстора та резистора опором 1,2 кОм,

подали незмінну напругу 14 В. При кімнатній температурі сила струму у колі була 5 мА. Коли термiстор занурили у гарячу воду, сила струму стала 7 мА. У скільки разів змінився опір термiстора ?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бондаренко Михайло.

Відповідь:

в 2 рази!

Пояснення:

Розрахуємо і доведемо це.

складемо рівняння:I1=U/Rt°+R⇒14/Rt°+1200

14=0.005*Rt°+0.005*1200               Rt°=8/0.005=1.6kOm

занурили термістор в гарячу воду, опір термістора має зменшитися, це аксіома без доведення.  Розрахуємо який опір став у термістора, коли струм кола збільшився до 0,007А(7мА)

14=0,007Rt°+0.007*1200⇒Rt°=5.6/0.007=800Om⇒0.8kOm

При кімнатній t°  Rt°=1.6kOm         у гарячій воді  Rt°=0.8kOm  різниця в 2 рази.      Задача вирішена і доведена.