Теплохід ішов 3 год проти течії та 13 5 год за течією річки. На скільки кілометрів менше пройшов

теплохід за течією, ніж проти течії, якщо швидкість течії становить 2 1 4 км/год, а власна швидкість те- плохода — 221 3 км/год? ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Шамсутдинов Игорь.
Спочатку знайдемо відстані, які пройшов теплохід у кожному напрямку.

Проти течії теплохід пройшов 3 години зі швидкістю 22 1/3 км/год проти течії 2 1/4 км/год. Тому відстань, яку пройшов теплохід проти течії, дорівнює:
\[3 \times \frac{22 1/3 - 2 1/4}{1} = 3 \times \frac{64/3 - 9/4}{1} = 3 \times \frac{47/12}{1} \approx 11.75\text{ км}.\]

За течією теплохід пройшов 5 годин зі швидкістю 22 1/3 км/год за течією 2 1/4 км/год. Тому відстань, яку пройшов теплохід за течією, дорівнює:
\[5 \times \frac{22 1/3 + 2 1/4}{1} = 5 \times \frac{64/3 + 9/4}{1} = 5 \times \frac{95/12}{1} \approx 19.79\text{ км}.\]

Тепер порівняємо ці відстані:
\[19.79 - 11.75 \approx 8.04\text{ км}.\]

Теплохід пройшов на 8.04 кілометри більше за течією, ніж проти течії.