Середнє арифметичне двох чисел дорівнює 8,2. Знайди ці числа, якщо одне з них на 2,9 більше

другого

Ответы на вопрос

Отвечает Кадышев Ильяс.

Нехай менше число х, тоді більше — (х+2,9). Враховуючи їх середнє арифметичне, складемо рівняння і розв'яжемо його:

(х+х+2,9):2=8,2 | •2

2х+2,9=16,4

2х=16,4-2,9

2х=13,5

2х=13.5:2

x=6.75

х+2,9=6,75+2,9=9,65