З одного села в інше,відстань між якими 60 км,одночасно виїхало два велосипедиста.Швидкість одного

з них 3 км.год більша за швидкість іншого , а тому він прибув в місце призначення на 1 год раніше. знайдіть у км.год швидкість того велосипедиста,який їхав швидше

Ответы на вопрос

Отвечает Худоба Даша.

Пусть х км/ч - скорость одного велосипедиста, который приехал раньше, тогда (х - 3) км/ч - скорость другого велосипедиста. Уравнение:

60/(х-3) - 60/х = 1

60 · х - 60 · (х - 3) = 1 · х · (х - 3)

60х - 60х + 180 = х² - 3х

х² - 3х - 180 = 0

D = b² - 4ac = (-3)² - 4 · 1 · (-180) = 9 + 720 = 729

√D = √729 = ±27

х = (-b±√D)/2a

х₁ = (3-27)/(2·1) = (-24)/2 = -12 (не подходит, так как < 0)

х₂ = (3+27)/(2·1) = 30/2 = 15

Ответ: 15 км/ч.