З одного міста в інше, відстань між якими 144 км, виїхали два велосипедисти. Швидкість одного з них

на 2 км/год більше за швидкість іншого. Тому він прибув у пункт призначення на 1 годину раніше. Знайдіть швидкість кожного велосипедиста.​

Ответы на вопрос

Отвечает Михай Костя.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

x - скорость 1-го велосипедиста, км/ч.

y - время в пути 1-го велосипедиста, ч.

Система уравнений:

144/x=y

144/(x+2)=y-1; y=144/(x+2) +(x+2)/(x+2)=(x+146)/(x+2)

144/x=(x+146)/(x+2)

144x+288=x²+146x

x²+146x-144x-288=0

x²+2x-288=0; D=4+1152=1156

x₁=(-2-34)/2=-36/2=-18 - этот корень не подходит по смыслу задачи.

x₂=(-2+34)/2=32/2=16 км/ч - скорость 1-го велосипедиста.

16+2=18 км/ч - скорость 2-го велосипедиста.