З одного міста в інше одночасно виїхали два велосипедис-ти. Швидкість першого була на 3 км/год

більшою, ніж швидкість другого, тому до пункту призначення він прибув на 1 год раніше, ніж другий. Знайдіть швидкість кожного з ве-лосипедистів, якщо відстань між містами 60 км.

Ответы на вопрос

Отвечает Глушакова Анастасия.

Ответ:

15 км/ч и 12 км/ч

Пошаговое объяснение:

Скорость 1 велосипедиста = х + 3 км/ч

Скорость 2 велосипедиста = х км/ч

60/х - 60/(х + 3) = 1

60 * (х + 3) - 60 * х = х * (х + 3)

60 + 180 - 60х = х² + 3х

180 = х² + 3х

-х² - 3х + 180 = 0 | * -1

х² + 3х - 180 = 0

а = 1; в = 3; с = -180

Д = в² - 4ас

Д = 3² - 4 * 1 * (-180) = 9 + 720 = 729

Д = 729 = 27

х1 = (- Д)/2а

х1 = (-3 - 27)/(2*1) = -30/2 = -15

Не подходит, так как скорость не может иметь отрицательное значение

х2 = (-3 + Д)/2а

х2 = (-3 + 27)/(2*1) = 24/2 = 12

Скорость 1 велосипедиста = (х + 3) = 12 + 3 = 15 км/ч

Скорость 2 велосипедиста = (х) = 12 км/ч