З одного міста в інше одночасно виїхали 2 велосипедисти швидкість 1-го була на 3 км/год більше ніж

швидкість 2-го тому до пункту призначення він прибув на 1 годину раніше ніж 2-й.Знайдіть швидкість кожного з велосипедистів якщо відстань між містами 60 кілометрів.

Ответы на вопрос

Отвечает Hugrov Alex.

Відповідь:

15 км/год та 12 км/год.

Пояснення:

З одного міста в інше одночасно виїхали 2 велосипедисти швидкість 1-го була на 3 км/год більше ніж швидкість 2-го тому до пункту призначення він прибув на 1 годину раніше ніж 2-й.Знайдіть швидкість кожного з велосипедистів якщо відстань між містами 60 кілометрів.

Розв'язання:

Нехай х км/год - швидкість 2-го велосипедиста, тоді (х+3) км/год - швидкість 1-го веоосипелиста. Перший велосипедист витратив на 60 км шляху 60/(х+3) годин, а другий - 60/х годин. Оскільки до пункту призначення перший велосипедист прибув на 1 годину раніше ніж другий, то складемо та розв'яжемо рівняння:

 \dfrac{60}{x}  -  \dfrac{60}{x + 3}  = 1

ОДЗ: х≠0, х≠ -3

 \dfrac{60(x + 3) - 60x}{x(x + 3)}  = 1

 \dfrac{60x + 180 - 60x}{ {x}^{2} + 3x }  = 1

 \dfrac{180}{ {x}^{2} + 3x }  = 1

 {x}^{2}  + 3x = 180

 {x}^{2}  + 3x - 180 = 0

 D={3}^{2}  - 4 \cdot 1 \cdot (-180) = 729

 \sqrt{D} = \sqrt{729}=27

 x_1=\dfrac{-3+27}{2}  = 12

 x_2=\dfrac{-3-27}{2}  = -15 - зайвий корінь.

Отже, швидкість другого велосипелиста 12 км/год, а першого 12+3=15 (км/год).

Відповідь: 15 км/год та 12 км/год.

#SPJ1