Велосипедист їхав по шоссе зі швидкістю 12км/год, а по грунтовій дорозі — зі швидкістю 9км/год.

Загалом він подолав 27 км. Скільки часу їхав велосипедист по шосе і скільки по грунтовій дорозі, якщо по грунтовій дорозі він їхав на 0,5 год менше, ніж по шосе?

Ответы на вопрос

Отвечает Миронов Николай.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

12 км/год * x годин = відстань на шосе

9 км/год * (x-0.5) годин = відстань на грунтовій дорозі
відстань на шосе + відстань на грунтовій дорозі = 27 км
12 км/год * x годин + 9 км/год * (x-0.5) годин = 27 км

12x + 9(x-0.5) = 27

21x - 4.5 = 27

21x = 31.5

x = 1.5

Отже, велосипедист їхав по шосе 1,5 години, а по грунтовій дорозі 1 годину (1.5 - 0.5 = 1).