турист ішов по шосе зі швидкістю 6 км/год, а по ґрунтовій дорозі - зі швидкістю 4 км/год. Усього

він пройшов 18 км. Скільки часу ішов турист по шосе і скільки - по ґрунтовій дорозі, якщо по ґрунтовій дорозі він ішов на 0,5 год менше, ніж по шосе?​

Ответы на вопрос

Отвечает Муллаяров Артем.

Відповідь: 2 год по шосе; 1,5год по грунт.дорозі

Покрокове пояснення:

Або ще так:

Нехай по шосе йшов х год, тоді по грунт.дорозі (х-0,5)год. По шосе пройшов 6х км, а по грунт.дорозі 4(х-0,5)км. Разом пройшов:

6х + 4(х-0,5)=18

6х + 4х -2 = 18

10х= 18+2

10х=20

х=20:10

х=2 (год) йшов по шосе;

х-0,5=2-0,5=1,5 (год) йшов по грунт.дорозі