Ольга поклала в банк 15000 грн під 12% річних. Через скільки років її внесок потроїться? Відповідь

округліть до десятих.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кичеев Иван.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Щоб знайти час, через скільки років вклад потроїться під 12% річних, можна використовувати формулу складних відсотків:

\[A = P(1 + r/n)^{nt},\]

де:

- \(A\) - кінцева сума (у нашому випадку, потроєна початкова сума)

- \(P\) - початкова сума (15000 грн)

- \(r\) - річна процентна ставка (12% або 0,12 у десятковому вигляді)

- \(n\) - кількість разів, коли відсотки обчислюються на рік (зазвичай один раз на рік, тобто \(n = 1\))

- \(t\) - кількість років, через яку вклад потроїться (що ми намагаємося знайти)

Таким чином, ми можемо переписати формулу для нашої задачі як:

\[3P = P(1 + 0.12/1)^{1t}.\]

Тепер ми можемо спростити рівняння, діливши обидві сторони на \(P\):

\[3 = (1.12)^{1t}.\]

Далі, візьмемо логарифм обох сторін рівняння:

\[\log(3) = \log((1.12)^{1t}).\]

За властивістю логарифмів, ми можемо винести \(1t\) передньою дужкою:

\[\log(3) = 1t \cdot \log(1.12).\]

Тепер можемо розв'язати для \(t\):

\[t = \frac{\log(3)}{\log(1.12)} \approx 25.64.\]

Отже, через приблизно 25.64 років вклад потроїться. Оскільки час повинен бути цілим числом, то ми округлимо його до найближчого цілого числа. Таким чином, вклад потроїться через близько 26 років.