У двох вагонах поїзда їхало порівну пасажирів. Коли з першого вагона вийшло 26 пасажирів, а з

другого – 17, у першому вагоні стало у 2 рази менше пасажирів, ніж у другому. Скільки пасажирів було у кожному вагоні спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Диханали Перизат.

Нехай в кожному вагоні було x пасажирів.

(х - 26) стало в першому вагоні.

(х - 17) стало у другому вагоні.

Рівняння:

х - 17 = 2(х - 26)

х - 17 = 2х - 52

2х - х = 52 - 17

х = 35 пасажирів було в двох вагонах спочатку.

Перевірка:

  • 35 - 26 = 9 пасажирів в першому вагоні.
  • 35 - 17 = 18 пасажирів у другому вагоні.
  • 17 : 9 = 2 - у стільки разів у першому вагоні стало пасажирів менше, ніж у другому.

Відповідь: 9 пасажирів в першому вагоні; 18 пасажирів у другому вагоні.

Отвечает Чёрный Иван.

2 \times (x - 26) = x - 17 \\ 2x - 52 = x - 17 \\ 2x - x =  - 17 + 52 \\ x = 35

Ответ: 35 пассажиров было в каждом вагоне сначала