Діагональ рівнобічної трапеції є бісектрисою гострого кута. Знайдіть площу трапеції, якщо її

периметр дорівнює 52 см, а основи пропор- цiйнi числам 5 1 11.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ilina Elizabeth.

Відповідь:Діагональ рівнобічної трапеції є бісектрисою гострого кута, що означає, що вона ділить гострий кут трапеції на два рівних кути. Позначимо більший з цих кутів як α.

Також за умовою задачі ми маємо основи трапеції, які є в пропорції числам 5. Позначимо довжини цих основ як 5x і 5y, де x і y - це додатні числа.

Тепер ми можемо виразити інші сторони трапеції, використовуючи дані:

- Діагональ, яка є бісектрисою гострого кута, розділить кут α на два рівних кути, кожен з яких дорівнює α/2.

- Трикутник ABC є прямокутним трикутником, тому можна використовувати тригонометричні функції для знаходження сторін.

Розділимо трикутник ABC на два прямокутні трикутники ADC і BDC:

- В трикутнику ADC маємо tg(α/2) = AD / 5x (де AD - половина однієї з основ).

- В трикутнику BDC маємо tg(α/2) = BD / 5y (де BD - половина іншої основи).

Оскільки обидва трикутники мають однаковий кут α/2, то tg(α/2) є спільним для обох трикутників.

Тепер можемо записати рівності для сторін трикутників:

tg(α/2) = AD / 5x    ...(1)

tg(α/2) = BD / 5y    ...(2)

Послідовно розв'язуємо ці два рівняння відносно AD та BD:

(1) => AD = 5x * tg(α/2)

(2) => BD = 5y * tg(α/2)

Тепер розглянемо трикутник ABC і використаємо теорему Піфагора для знаходження його гіпотенузи BC:

BC^2 = AD^2 + BD^2

BC^2 = (5x * tg(α/2))^2 + (5y * tg(α/2))^2

BC = 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)    ...(3)

Отже, ми маємо вираз для гіпотенузи BC через x і y.

Тепер ми можемо виразити периметр трапеції:

P = 2 * (AB + BC) = 2 * (5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2))

По умові задачі, P = 52 см:

52 = 2 * (5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2))

Поділимо обидва боки на 2:

26 = 5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Розділимо обидва боки на 5:

5.2 = x + tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Далі розв'яжемо це рівняння відносно sqrt(x^2 + y^2):

tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2) = 5.2 - x

sqrt(x^2 + y^2) = (5.2 - x) / tg(α/2)

x^2 + y^2 = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2

Оскільки x і y - додатні числа, то ми можемо позбутися квадратного кореня:

x^2 + y^2 = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2

x^2 + y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

x^2 +

y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

Тепер ми маємо рівняння для x^2 + y^2 відносно x:

x^2 + y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

Помножимо обидва боки на tg^2(α/2):

x^2 * tg^2(α/2) + y^2 * tg^2(α/2) = (5.2 - x)^2

Врахуємо, що tg^2(α/2) = 1/(1 + tg^2(α/2)):

x^2 / (1 + tg^2(α/2)) + y^2 / (1 + tg^2(α/2)) = (5.2 - x)^2

Загальний вигляд рівняння для площі трапеції, де основи пропорційні числам 5 і діагональ є бісектрисою гострого кута, має вигляд:

S = (x^2 + y^2) / (2 * (1 + tg^2(α/2)))

Тепер ми можемо підставити це рівняння у рівняння для периметра:

5.2 = x + tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Розглянемо також трикутник ABC. Застосуємо теорему Піфагора до нього:

BC^2 = AD^2 + BD^2

BC^2 = (5x * tg(α/2))^2 + (5y * tg(α/2))^2

BC = 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Отже, ми маємо вираз для BC через x і y.

Тепер ми можемо виразити периметр трапеції:

P = 2 * (AB + BC) = 2 * (5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2))

По умові задачі, P = 52 см:

52 = 2 * (5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2))

Поділимо обидва боки на 2:

26 = 5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Розділимо обидва боки на 5:

5.2 = x + tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Далі розв'яжемо це рівняння відносно sqrt(x^2 + y^2):

tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2) = 5.2 - x

sqrt(x^2 + y^2) = (5.2 - x) / tg(α/2)

x^2 + y^2 = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2

Оскільки x і y - додатні числа, то ми можемо позбутися квадратного кореня:

x^2 + y^2 = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2

x^2 + y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

x^2 + y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

Тепер ми маємо рівняння для x^2 + y^2 відносно x:

x^2 + y^2 = (5.2 - x)^2 / tg^2(α/2)

Помножимо обидва боки на tg^2(α/2):

x^2 * tg^2(α/2) + y^2 * tg^2(α/2) = (5.2 - x)^2

Врахуємо, що tg^2(α/2) = 1/(1 + tg^2(α/2)):

x^2 / (1 + tg^2(α/2)) + y^2 / (1 + tg^2(α/2)) = (5.2 - x)^2

Загальний вигляд рівняння для площі трапеції, де основи пропорційні числам 5 і діагональ є бісектрисою гострого кута, має вигляд:

S = (x^2 + y^2) / (2 * (1 + tg^2(α/2)))

Тепер ми можемо підставити це рівняння у рівняння для периметра

:

52 = 2 * (5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2))

Поділимо обидва боки на 2:

26 = 5x + 5tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Розділимо обидва боки на 5:

5.2 = x + tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2)

Далі розв'яжемо це рівняння відносно sqrt(x^2 + y^2):

tg(α/2) * sqrt(x^2 + y^2) = 5.2 - x

sqrt(x^2 + y^2) = (5.2 - x) / tg(α/2)

Тепер, знаючи значення sqrt(x^2 + y^2), ми можемо знайти площу трапеції за формулою:

S = (x^2 + y^2) / (2 * (1 + tg^2(α/2)))

S = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2 / (2 * (1 + 1/(1 + tg^2(α/2))))

S = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2 * (1 + tg^2(α/2))

Тепер ми можемо підставити вираз для x, який ми знайшли раніше:

S = ((5.2 - x) / tg(α/2))^2 * (1 + tg^2(α/2))

S = ((5.2 - ((5.2 - x) / tg(α/2))) / tg(α/2))^2 * (1 + tg^2(α/2))

Тепер ми маємо вираз для площі трапеції S через величини x та tg(α/2). Далі можна підставити відомі значення і розв'язати це рівняння.

Покрокове пояснення: