Василь катав Марічку на човні. Спочатку вони пропливли 4 км проти течії річки, а потім таку саму

відстань сплавлялися назад, як на плоту, не беручись за весла. Знайдіть власну швидкість човна, якщо вона в 5 разів більша за швидкость течії річки, а вся подорож тривала 4 години.

Ответы на вопрос

Отвечает Шаулов Беня.

Ответ:

Швидкість течії  -х км /год, Швидкість човна  -5х км /год,

складемо рівняння

4/(5х-х)+4/х=4

4/4х+4/х=4

1/х+4/х=4

5/х=4

х=5/4=1,25 км /год - швидкість течії

1,25*5=6,25 км /год- швидкість човна

Пошаговое объяснение: