Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких утричі більше за друге, дорівнює 18. Знайди ці числа.


Ответы на вопрос

Отвечает Корольов Богдан.

Нехай перше число дорівнює х, тоді друге дорівнює 3x. Їх середнє арифметичне дорівнює 18. Маємо рівняння:

\frac{x+3x}{2}=18\\ \frac{4x}{2}=18\\2x=18\\x=9- перше число

3x=9*3=27 - друге число

Відповідь: 9 і 27.