Гексахлоробензен відносять до стійких органічних забруднювачів.Його формула C6H6Cl6. Його

добувають взаємодією бензену С6Н6 з хлором: C6H6+ 3Cl2=C6H6Cl6 Який об'єм хлору(н.у) використали для добування 232,8 кг гексахлоробензену? ( Повна відповідь)

Ответы на вопрос

Отвечает Ilyunov Sergey.

Отже, ви запитуєте, який об'єм хлору (н.у) був використаний для добування 232,8 кг гексахлоробензену.

Для розв'язання цієї задачі нам потрібно скористатися хімічним рівнянням реакції, яке ви навели: C6H6 + 3Cl2 = C6H6Cl6.

З цього рівняння видно, що на один молекулярний вузол гексахлоробензену (C6H6Cl6) припадає три молекули хлору (Cl2). Отже, ми можемо визначити кількість молекул хлору, які були використані для добування 232,8 кг гексахлоробензену.

Молекулярна маса гексахлоробензену складає 284,81 г/моль, тому кількість молекул його можна визначити за формулою: n = m/M, де m - маса речовини (232,8 кг), M - молекулярна маса (284,81 г/моль).

Таким чином, n = 232800 г / 284,81 г/моль = 817,6 моль.

Оскільки на один молекулярний вузол гексахлоробензену припадає три молекули хлору, то кількість молекул хлору, яку необхідно для добування 817,6 моль гексахлоробензену, буде дорівнювати: 817,6 моль х 3 = 2452,8 моль.

Тепер нам потрібно визначити об'єм хлору (н.у), який відповідає цій кількості молекул. Оскільки ми знаємо, що один мільйон молекул газу займає об'єм 22,4 м3 (при нормальних умовах), то можемо визначити необхідний об'єм хлору за формулою: V = n x Vm, де n - кількість молекул хлору, Vm - об'єм, який займає один мільйон молекул (22,4 м3).

Таким чином, V = 2452,8 моль x 22,4 м3/моль = 54 998,72 м3.

Отже, об'єм хлору (н.у), який був використаний для добування 232,8 кг гексахлоробензену, дорівнює 54 998,72 м3.