В одній шафі було в 3 рази менше книжок,ніж у другій. Коли до першої шафи поставили ще 30 книжок, а

з другої взяли 38,у шафах стало порівну. скільки було в першій шафі порівну ​

Ответы на вопрос

Отвечает Суханов Олег.

                                   Было                  Стало

Первый шкаф              х                       х + 30

Второй шкаф              3х                      3х - 38

-----------------------------------------------------------------

Уравнение:

3х - 38 = х + 30

3х - х = 30 + 38

2х = 68

х = 68 : 2

х = 34 (кн.) - было в первом шкафу

3х = 3 · 34 = 102 (кн.) - было во втором шкафу

Відповідь: 34 книги було в першій шафі.

Отвечает Дворников Саша.

було у першій шафі х

було у другій шафі 3х

стало у першій х+30

стало у другій 3х-38

складемо рівняння

3х-38=х+30

3х-х-38=30

3х-х=30+38

2х=30+38

2х=68

х=34

х=34 книжок було у першій шафі

3*34=102 було у другій шафі